Lipcowy kurs włoskiego w Umbrii – dzień 4

Kurs języka włoskiego 4 – 13 lipca 2019

3
Marta w Perugii

 

 

Dzisiejszą niedzielę Marta spędziła ze mną w Perugii.  Przejazd Minimetrò z Piazzale Umbria Jazz na samą górę do zabytkowego centrum miasta stanowił miłą  przejażdżkę.

dav
Minimetrò w Perugii

 Zwiedzanie Rocca Paolina ubogacila wideoinstalacja która, wprowadza w cudowną atmosferę opowieści o historii miasta. Naprawdę polecam!

DSC04418
Perugia folgora, video installazione

Nie mogłyśmy sobie odmówić wstąpienia do kawiarni i napicia się kawy oraz spritza.  

dav

 

Jako że dzisiaj dzisiaj mieliśmy pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do państwowych muzeów był darmowy. Nie tylko  obejrzałyśmy obrazy ze stałej wystawy w Galleria Nazionale, ale trafiła się nam nie lada gratka. Specjalnym gościem do 4 sierpnia jest obraz Leonardo da Vinci la Madonna Benois! Godzina 13:00, a więc w porze obiadowej, to idealny moment na przyglądanie się obrazowi. 

 

6
Leonardo da Vinci la Madonna Benois

 

Nie mogłam nie zabrać Marty do księgarni Feltrinelli,  gdzie kupiła sobie dwie książki do nauki włoskiego. Zrobiłyśmy sobie też spacer do kościoła Świętego Dominika i Świętego Piotra  oraz Sant’ Ercolano.

2
Scalette di Sant’Ercolano

Dzisiaj wyjątkowo sprzyjała nam pogoda.  Chmury zasłaniały słońce, padał deszcz, tak więc można było wreszcie trochę pooddychać i dłużej nacieszyć się miastem.  

DSC04468
Perugia

Bardzo polecam najlepsze według mnie prosecco w mieście, które  serwują w barze w Palazzo della Penna. Tutaj byłyśmy jedynymi klientkami, tak więc miałyśmy idealne warunki, żeby pogawędzić z  barmanem.

received_374755126510425
il prosecco, foto: Marta

 

Muszę przyznać, że nawet podczas przejazdu z miasta do miasta Marta wyrobiła sobie przyzwyczajenie, aby sięgać do zeszytu, zapisywać nowe słówka, powtarzać wyrażenia i uczyć się zdań z fiszek.  Jestem z niej dumna, jak coraz bardziej otwiera się na język włoski.

8
Bar przy Sant’Ercolano