Lipcowy kurs włoskiego w Umbrii – dzień 3

Kurs języka włoskiego 4 – 13 lipca 2019

DSC04337
il Lago di Chiusi

Dzisiejszego dnia nie zabrakło nam niczego.  Było przyjemne połączone z pożytecznym. Była zarówno typowa nauka wyrażeń filmowych oraz gramatyki z możliwością zapisania wszystkiego w zeszycie i spokojnego wytłumaczenia.

 

dav
Le espressioni dei film

 

Było też zwiedzanie. Wybraliśmy się na wycieczkę do Toskanii do miejscowości Chiusi (50 km od Perugii). Jeżeli ktoś z was będzie w okolicach, to koniecznie powinien pojechać nad jezioro Lago di Chiusi  i w restauracji Pesce d’Oro zjeść przygotowywaną według pradawnej receptury rybę il Brustico.

dav
il Brustico

 

Restauracja znajduje się w bardzo malowniczym miejscu, gdzie można odpocząć nad jeziorem i poobserwować naturę.

DSC04361
il Lago di Chiusi

Mimo dość dużego upału pospacerowaliśmy po centrum miasteczka, wstąpiliśmy do katedry,  podziwialiśmy przepiękną panoramę na całą okolicę.

dav
il Duomo di Chiusi

Na pewno dużym wyzwaniem językowym dla Marty była dzisiaj rozmowa z trójką Włochów, którzy ugościli nas przepyszną typową włoską kolacją. Jako nauczyciel chciałabym się pochwalić, że moja kursantka nie rozstawała się ani na chwilę z zeszytem, w którym zapisywała użyteczne zwroty oraz słówka.  Aż miło było patrzeć. No i oczywiście słuchać, kiedy coraz więcej mówiła po włosku.

 

na strone
Ewa i Marta