Sierpniowy kurs włoskiego w Umbrii – dzień 2

DSC05365
La giornata cominciamo da un buon caffè

Kurs języka włoskiego 1 – 5 sierpnia 2019

Drugi dzień zaczęłyśmy od pysznej kawy w nowo odnowionym barze w centrum miasteczka Umbertide.  Moja kursantka Jola osobiście zamawiała kawę po włosku, na co mam dowody!

dav
Jola parla con il barista

Nie marnowała ani chwili na naukę,  przy każdej okazji otwierała zeszyt i notowała słówka, wyrażenia i zawiłości  gramatyczne.

dav
Collezione Burri, Città di Castello

 Muszę powiedzieć, że byłam drugi raz w Città di Castello  na zwiedzaniu kolekcji artysty Albero Burriego (Collezione Burri).

https://www.fondazioneburri.org/

  Zwiedzanie tego miejsca z moją kursantką, która z uwagi na swoje wykształcenie zna się na sztuce, otworzyło mi oczy na wiele aspektów sztuki współczesnej.  Na pewno nie jest to miejsce dla każdego. Jednak miło było zauważyć znaczny ruch turystów z zagranicy, co potwierdziła także pani z muzeum. Najważniejsze, że moja kursantka była zachwycona, tym co zwiedzaliśmy.

dav
Collezione Burri

 Potem spacerowaliśmy po centrum miasta Città di Castello.

DSC05419
Città di Castello, Piazza Gabriotti

Zgłodniałe zamówiliśmy w restauracji risotto, a każda chwila przy stoliku była wykorzystana na naukę włoskiego.

DSC05473
Studiamo dappertutto!

Potem czekało nas bardzo miłe spotkanie w naszym barze w Umbertide. Jola odkryła, że w okolicach spędza swój urlop jej koleżanka z pracy z rodziną.  Świat jest naprawdę mały!

dav
Montone

 Agroturystyka, w której mieszka Jola, administracyjnie należy do Montone, ale dopiero drugiego dnia kursu pokazałam Joli ścisłe centrum miasteczka.  Była zachwycona, tym co zobaczyła.

DSC05389
la Rocca di Umbertide

Ja natomiast cieszę się bardzo, że Jola nie ma żadnych oporów, aby samodzielnie zamawiać kawę, prosić w punkcie informacji turystycznej o mapy, a kiedy kupuje pamiątki również cały czas sama próbuje mówić po włosku! Brawo!

DSC05416
Città di Castello

 

 

Umbria, 2/08/2019 Ewa Moskal