Lipcowy kurs włoskiego w Umbrii – dzień 8

Kurs języka włoskiego 4 – 13 lipca 2019

DSC04904
Marta w Spello

Dzisiaj celem naszej podróży było miasteczko Spello. Byłam tam 22 czerwca podczas przygotowań do ukwiecania ulic z okazji Bożego Ciała (Infiorata) i zauważyłam dzisiaj dużą różnicę, jaką daje brak turystów. Dziś mogłyśmy sobie pozwolić na spokojny  spacer uliczkami. Spello było całe dla nas!

DSC04836

Szczególnie polecamy wizytę w otwartym zeszłym roku muzeum Villa dei Mosaici di Spello. Uważam, że szczególnie dla uczących się języka włoskiego,  warto pobrać bezpłatną aplikację (VMS Villa dei mosaici di Spello), aby posłuchać oraz przeczytać opisy na temat willi ze świetnie zachowanymi mozaikami.

DSC04851
Villa dei Mosaici di Spello

Willa została odkryta niedawno w 2005 roku przez czysty przypadek. Po prostu przygotowywano teren pod budowę nowego parkingu. Muzeum jest nowoczesne, wybudowane według najnowszych standardów, naprawdę warto się do niego wybrać.

DSC04861
Villa dei Mosaici di Spello

Zauważyłam, że czytanie na głos przez Martę opisów różnych zabytków w muzeum oraz w miastach, które zwiedzamy, bardzo poprawiło jej akcent. Uważam, że jest to jedno z efektywniejszych  ćwiczeń podczas kursu “Włoski w praktyce”.

DSC04853
Villa dei Mosaici di Spello

Potem spacerowaliśmy po pięknie utrzymanych i pełnych kwiatów ulicach Spello i rozmawiałyśmy po włosku. Nie trzeba było nam nic więcej.

DSC04883
Spello

Zapytałam Martę, które ze zwiedzonych przez nią miasteczek w Umbrii najbardziej się jej podobało i na pierwszym miejscu wskazała Gubbio i Spello!  Tak więc sami rozumiecie, jak tu musi być pięknie!

DSC04847
Przed wejściem do Willi mozajek w Spello

 

Na koniec wstąpiliśmy jeszcze do parku Villa Fidelia. Spokój i cykady – tak w skrócie opisałabym to miejsce.

 

DSC04925
Villa Fidelia

 

DSC04927
Villa Fidelia

DSC04915