Nauka włoskiego – dlaczego warto uczyć się języka włoskiego?

Nauka włoskiegoNauka włoskiego wciąż nie należy do najbardziej popularnych, mimo, iż język ten charakteryzuje się dużą melodyjnością i charakterystyczną strukturą, wywołującą szczęście podczas jego słuchania. Nie można mieć również wątpliwości, iż właśnie ten język z pewnością stanowi jeden z kilku, najpiękniejszych na świecie. Pomimo wszystko wiele osób uważa go za kompletnie nieprzydatny i niepraktyczny we współczesnym świecie. Tym czasem nie ma bardziej mylących opinii, gdyż jak pokazują statystyki i badania, coraz więcej ofert pracy zawiera wymagania dotyczące znajomości chociażby podstaw języka włoskiego. Dlaczego zatem warto na niego zwrócić uwagę?

Język włoski jest stosunkowo prosty! Jego alfabet oparty jest na dwudziestu jeden literach, kilku- niezbyt skomplikowanych formułach. Co ważniejsze, jego rytmiczność i muzykalność sprawiają, że ktoś, kto doskonale posługuje się językiem polskim nie będzie miał żadnej trudności w przyswojeniu języka włoskiego. Kilka lekcji umożliwi poznanie właściwego rytmu, który z kolei pozwoli na szybszą naukę kolejnych słów i ich wymowy. Oczywiście dużą rolę odgrywa również motywacja, jednak jeśli już ktoś odnajdzie ją w sobie, pozostałe aspekty pozostaną czymś błahym.

Ponadto (co zostało już wspomniane powyżej), nauka włoskiego jest koncepcją przydatną chociażby ze względu na wzrost liczby ofert wielkich korporacji i firm, którym znajomość języka angielskiego nie wystarcza. Obecność drugiego języka jest kluczowa, tym bardziej, że na obecną chwilę, na polskim rynku prężnie działa już blisko 2400 włoskich przedsiębiorstw.

Język włoski bazuje na łacinie, podobnie jak inne, romańskie języki. Dlatego jego wybór na początek wydaje się pomysłem idealnym. Po pierwsze, jest on łatwy (istnieją bowiem ludzie, którzy są w stanie płynnie mówić już po roku nauki), a po drugie otwiera drogę do szybszej i łatwiejszej nauki języka hiszpańskiego czy francuskiego.  Choć brzmi to mało wiarygodnie, tak wytyczony szlak umożliwi rozwój osobisty i poznanie większej ilości języków ( o ile ktoś ma takie aspiracje).

Co więcej malownicze Włochy są jednym z krajów, w których znajduje się najwięcej starożytnych (i nie tylko) zabytków, wpisanych na światową listę UNESCO. To niejako kolebka kultury, sztuki czy literatury. A żeby stała się bliższa człowiekowi, warto zaznajomić się z jej językiem.