Agata P.
Riva del Garda to miejscowość nad jeziorem Garda w północnych Włoszech. Przepiękne miejsce dla miłośników gór i jezior. Bikerzy znajdą tu dla siebie prawdziwe wyzwania, ponieważ region słynie z różnorodności tras rowerowych - od najłatwiejszych, nizinnych do górskich, tych bardzo zaawansowanych. Miłośnicy surfingu czy żeglarstwa nigdy nie będą narzekać na flautę.

Miasteczko jest urokliwe z mnóstwem przyjemnych knajpek i sklepików pochowanych w wąskich uliczkach. Można wspiąć się na strome zbocze, na którym przed wiekami zbudowano bastion - stamtąd rozciąga się cudowny widok na jezioro. Nocą bastion jest oświetlony w odcieniach flagi włoskiej i stanowi dodatkową atrakcję dla turystów wylegających wieczorem do miasta.

Okolice Rivy to źródło wszelkich niespodzianek krajobrazowych i architektonicznych ukrytych głęboko w górach. W ciągu 30 min. jazdy od Rivy można dostać się do ukrytego w skalach średniowiecznego miasteczka artystów albo zrobić spacer wokół turkusowego jeziorka Tenno. Trasą rowerową dł. ok. 10 km można przejechać do sąsiedniego miasteczka Arco z przepięknym, zawieszonym na skale zamczyskiem. Na tamtejszym stadionie trenował w roku 2011 FC Bayern Munich, co stanowiło główną atrakcje dla przebywających na wakacjach Niemców.

Na dalsze, całodzienne wycieczki proponuję zwiedzenie Verony lub Mediolanu.

Polecam wszystkim ten region Włoch na wakacje letnie.


 


Copyright IL SOLE - Profesjonalne tłumaczenia z języka włoskiego